ISSN
Sportowa Historia

100 dni do Euro 2012

2012-02-29, 10:05   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Do Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie pozostało dokładnie 100 dni. Portal SportowaHistoria.PL sprawdza o czym mówiły media cztery lata temu, gdy Polacy przygotowywali się do swojego pierwszego udziału w Euro.

Sport.pl: 28 lutego rozpocznie się końcowe odliczanie do rozpoczęcia finałów ME, które rozegrane zostaną na czterech stadionach austriackich i czterech szwajcarskich. Do inauguracji zostanie równo 100 dni. W meczu otwarcia zagrają Szwajcarzy i Czesi. Podopieczni Leo Beenhakkera 8 czerwca w Klagenfurcie zmierzą się z Niemcami. Cztery dni później w Wiedniu grać będą z Austrią, a 16 czerwca, znów w Klagenfurcie, spotkają się z Chorwacją.

Przegląd Sportowy: Wielkie odliczanie rozpoczęte. Do najważniejszej, piłkarskiej imprezy tego roku pozostało sto dni. Austria i Szwajcaria są gotowe do przyjęcia szesnastu finalistów Euro 2008. W imprezie po raz pierwszy udział wezmą także Polacy. Ostatnie 100 dni do Euro 2008 to okres wytężonej pracy nie tylko organizatorów, ale przede wszystkim reprezentacji, które do Austrii i Szwajcarii pojadą. Ból głowy mają przede wszystkim trenerzy, którzy muszą wybrać najbardziej optymalne, 23-osobowe składy.

TVN24: Do rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii pozostało 100 dni. Jakie plany ma trener Leo Beenhakker? Kto ma szansę na wyjazd, a kto będzie musiał zostać w Polsce Przygotowania do Euro zapowiadają się niezwykle intensywnie. Po zgrupowaniach w Turcji i na Cyprze oraz meczu z Estonią, Polacy 26 marca podejmą w Krakowie USA. Kolejne mecze towarzyskie "biało-czerwoni" rozegrają podczas zgrupowania w Niemczech w drugiej połowie maja. Beenhakker zamierza powołać na nie 28-30 piłkarzy, z których wybierze 23- osobową kadrę na Euro 2008. 

euro-mistrzostwa.com: Do pierwszego gwizdka na boiskach Austrii i Szwajcarii zostało równo 100 dni. 7 czerwca w Bazylei w meczu otwarcia Euro 2008 spotkają się reprezentacje Szwajcarii i Czech. Do pierwszego mecze „Biało-czerwonych” zostało natomiast jeszcze 101 dni. Drugiego dnia mistrzostw Europy Polacy zagrają z odwiecznymi rywalami - reprezentacją Niemiec. Będzie to wymarzony rewanż za porażkę 0:1 podczas fazy grupowej na Mundialu 2006.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.