ISSN
Sportowa Historia

23. urodziny Natalii Partyki

2012-07-27, 08:09   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Dziś w dniu otwarcia XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich swoje urodziny obchodzi znakomita tenisistka stołowa Natalia Partyka. To dobry moment, by przybliżyć jej sylwetkę.

Natalia Partyka urodziła się 27 lipca 1989 roku w Gdańsku. Od urodzenia jest niepełnosprawna, na świat przyszła bez prawego przedramienia. Mimo to rywalizuje zarówno z zawodniczkami pełnosprawnymi jak i niepełnosprawnymi. Na co dzień trenuje w SKTS Sochaczew. W swoim dorobku ma srebrny medal Mistrzostw Europy w Stuttgarcie z 2009 roku, który wywalczyła razem z drużyną. Rok wcześniej zdobyła brąz w grze podwójnej, a w 2010 roku w Ostrawie ponownie drużynowo zajęła trzecie miejsce. Ponadto jest złotą medalistką Igrzysk Paraolimpijskich z Aten w 2004 roku i Pekinu w 2008 roku. Na imprezie w Chinach miała okazję startować również w igrzyskach dla pełnosprawnych zawodników. Obok pływaczki z RPA Natalie du Toit były jedynymi zawodniczkami, które wystartowały w Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Pekinie.

Teraz Partyka czeka na udany występ na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.