30. lat od wielkiego sukcesu piłkarzy ręcznych

2012-03-07, 09:37   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Dziś mija dokładnie 30. lat od zdobycia przez reprezentację Polski brązowego medalu Mistrzostw Świata w RFN.

Polska na imprezie znalazła się w grupie C. W pierwszym meczu pokonaliśmy Szwajcarów 16:15, w drugim pewnie ograliśmy Japonię. W spotkaniu z NRD padł remis 19:19. Tym samym Polska zajęła drugie miejsce za kadrą NRD, mając gorszy bilans bramkowy.

W kolejnej rundzie mistrzostw znaleźliśmy się w grupie 1. W pierwszym meczu nie sprostaliśmy ekipie gospodarzy, ulegając 17:18. W kolejnym spotkaniu przegraliśmy wyraźnie z ZSRR, bo 21:27. W ostatnim grupowym meczu pokonaliśmy Czechosłowację 24:23 i zajęliśmy drugie miejsce. Wówczas zespoły z drugich miejsc w swoich grupach rywalizowały o trzecie miejsce w całym turnieju. Nam przyszło walczyć o medale z Duńczykami. Spotkanie to wygraliśmy zaledwie jedną bramką, 23:22. Tym samym reprezentacja Polski po raz pierwszy zdobyła medal na Mistrzostwach Świata. Jerzy Klempel z dorobkiem trzydziestu trzech bramek zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji strzelców.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.