ISSN
Sportowa Historia

Aktywnie w Bangladeszu

2014-08-22, 09:12   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. morguefile.com/shubho
Są dwa szczególnie cenione sporty w Bangladeszu – zarówno przez młodych i starszych, biednych i bogatych, to krykiet i piłka nożna.

Nie jest niczym niezwykłym, ujrzeć dzieci uprawiające te dyscypliny sportowe. Wiele z nich pragnie dołączyć do klubów sportowych, gdy będą starsze. Chociaż bangladescy zawodnicy nie zasłynęli na arenie międzynarodowej, są uznawani wśród lokalnej publiczności. 

Uznaje się, że w państwie Azji Południowej najwięcej zwolenników ma krykiet. Wielu Banglijczyków jest pasjonatami tego sportu i państwo to ma silną ligę krajową, która dorównuje innym drużynom narodowym. Reprezentacja Bangladeszu nazywana jest „Tygrysami”. Ta dyscyplina sportowa została wprowadzona ponad dwa wieki temu, za panowania Brytyjczyków. Podczas, gdy brytyjscy koloniści grali w krykieta, był on niestety niedostępny dla zwykłych ludzi. Wszystko zmieniło się, gdy w 1971 roku Bangladesz uzyskał niepodległość. Zainteresowanie krykietem szybko rosło wśród lokalnej ludności i uzyskało miano sportu numer 1.

Oprócz krykieta w Bangladeszu uprawianych jest wiele innych dyscyplin sportowych, tj. piłka nożna, hokej, tenis, badminton, siatkówka, piłka ręczna, szachy, podnoszenie ciężarów, bilard czy snooker. Większość sportowców konkuruje jedynie w kraju. Bangladesz to kraj, w którym żyją ludzie, lubiący sport. Warto zwrócić uwagę, że państwo to ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę sportową, co również może zachęcać do regularnej aktywności fizycznej.
Powrót | źródło: bangladesh.com
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.