Alex Rodriguez

2016-01-29, 13:35   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. Wikimedia Commons/gbrunett
Alex Rodriguez – amerykański, profesjonalny gracz baseballu, który został uznany za jeden z największych talentów w historii sportu. 

Rodriguez i jego rodzina przenieśli się na Dominikanę, gdy Alex miał 4 lata, później jednak przeprowadzili się do Miami na Florydzie. Tam też stał się doskonałym zawodnikiem baseballu. W 1993 roku został wybrany jako numer 1 przez Seattle Mariners, a rok później zadebiutował w Major League Baseball. 

W 1996 roku przyszedł pierwszy udany sezon Alexa i trwało to przez 6 kolejnych sezonów, co ma swoje potwierdzenie zwłaszcza w 1998 roku, gdy stał się 3. graczem w historii ligi. Przed sezonem 2001 stał się wolnym agentem, a Texas Rangers podpisał z nim 10-letni kontrakt na kwotę 252 mln dolarów, co było najwyższą umowę, jakąkolwiek podpisano ze sportowcem. W 2003 roku był najlepszy w American League, po tym sezonie został sprzedany do New York Yankees. 

W 2009 roku Rodriguez przyznał się do stosowania środków dopingujących, za co groziła mu dożywotnia dyskwalifikacja. Jednakże po wyjaśnieniu sprawy, pokazał swoją klasę i w 2015 roku został 29. zawodnikiem w historii MLB, który zaliczył 3000. uderzenie w swojej karierze.

Powrót | źródło: britannica.com
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.