ISSN
Sportowa Historia

Ambasador XXV Biegu Niepodległości

2013-10-24, 18:26   A A A   drukuj  

Ambasadorem 25. edycji Biegu Niepodległości w Warszawie został Paweł Januszewski, były mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki i jeden z inicjatorów akcji BiegamBoLubię.

Rola ambasadora

Wybór Pawła Januszewskiego na ambasadora biegu nie był przypadkowy. Paweł od wielu lat nie ustaje w wysiłkach rozwijania tej dyscypliny wśród Polaków. Wzrastająca w ostatnich latach frekwencja w całym cyklu biegowym Zabiegaj o pamięć to między innymi zasługa Pawła – powiedział Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizatora cyklu biegowego. W rekreacyjnym bieganiu liczy się nie tylko wynik sportowy, ale przede wszystkim radość biegania. Działania, jakie realizuje Paweł Januszewski stawiają sobie podobny cel: propagowanie biegania w jego najprostszej postaci.

Pomoc w dobrym kierunku

Rolą ambasadora jest nie tylko dążyć do wzrostu popularności biegania, ale również pomagać. Jeden z partnerów biegu Amway Polska za każdego uczestnika biegu przekaże 2 zł na rzecz Fundacji „Wychowanie przez sport". Pomoc ta przyczyni się do wzrostu poziomu edukacji sportowej, szczególnie wśród najmłodszych – dodaje Paweł Januszewski.

Patronem medialnym biegu jest portal SportowaHistoria.PL

Powrót | źródło: inf. prasowa
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.