Bez niego nie byłoby TKKF

2012-01-30, 17:05   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Jeden z inicjatorów powstania Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Zbigniew Mikołajczak, bo o nim mowa urodził się dokładnie 87. lat temu.

O takich ludziach jak Mikołajczak zwykle mówi się – człowiek orkiestra. Zajmował się dziennikarstwem, debiutował na łamach Trybuny Ludu oraz Sztandaru Młodych. Z drugim tytułem związany był przez dziesięć lat, mając okazję bycia szefem działu sportowego. Był redaktorem naczelnym tygodnika Światowid, a także publicystą Trybuny Ludu w latach 1972 – 1978. Trzykrotnie był laureatem Złotego Pióra, które otrzymał w latach 1958, 1960 i 1970.

Zbigniew Mikołajczak to nie tylko znakomity dziennikarz. Był jednym z pomysłodawców utworzenia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, stając się późniejszym sekretarzem oraz wiceprzewodniczącym tej organizacji. W późniejszych latach napisał kilka książek dotyczących działalności towarzystwa. Był także członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zmarł 5 kwietnia 2008 w Warszawie.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.