ISSN
Sportowa Historia

Czy wiesz, że: Polak najlepszym strzelcem od IV do I ligi

2016-02-28, 08:39   A A A   drukuj   Michał Hasik

fot. Wikimedia Commons
Czy wiesz, że Grzegorz Piechna zdobył koronę króla strzelców w czterech różnych klasach rozgrywkowych? Ostatni tytuł zdobył w piłkarskiej ekstraklasie.

Piechna zaczął swoją wspinaczkę na piłkarski szczyt od rozgrywek w IV lidze. W barwach klubu Ceramika Paradyż dwukrotnie przewodził w klasyfikacji najlepszych strzelców. W sezonie 2002/2003 zapisał na swoim koncie aż 35 trafień.  Po tym wyczynie zmienił pracodawcę. Przeszedł do zespołu HEKO Czermno, w którym sięgnął po koronę króla strzelców III ligi – w sezonie 2003/2004, Piechna 23 razy trafiał do bramki rywali. W meczu kończącym sezon, przeciwko Wiśle II Kraków, zaliczył hat-trick.

Kolejnym przystankiem w karierze snajpera była Korona Kielce. Próbkę swoich możliwości strzeleckich dał w meczu Pucharu Polski przeciwko Widzewowi Łódź (3:0), w którym zdobył dwie bramki. Równie często pokonywał bramkarzy przeciwników w rozgrywkach ligowych (II liga). Przez cały sezon Piechna uzbierał 17 goli – wystarczyło, by zostać najlepszym strzelcem, walnie przyczyniając się do awansu „Jagi” do I ligi.

Urodzony w Opocznie piłkarz rozpoczął sezon 2005/2006 w I lidze bez kompleksów. Szybko udowodnił, że jego dokonania strzeleckie z poprzednich lat nie były dziełem przypadku. W rundzie jesiennej zdobył aż 16 bramek i wyraźnie przewodził w klasyfikacji snajperów. Na wiosnę zatracił skuteczność. Strzelił tylko 5 goli, ale mimo to - z 21 trafieniami na koncie – wywalczył tytuł najskuteczniejszego zawodnika I ligi.

Po zakończeniu sezonu Piechna wyjechał zagranicę. Został wypożyczony przez rosyjski zespół Torpedo Moskwa. W barwach nowego klubu Polak nie mógł przebić się do podstawowej „jedenastki”.  Po powrocie do kraju nie odzyskał dawnej skuteczności. Grał w Widzewie, klubach niższych lig, próbował swoich sił w Grecji. Nigdy już nie zbliżył się do poziomu prezentowanego w czasach gry w Koronie.
Powrót | źródło: materiały własne/Wikipedia.pl
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.