EURO 1968

2012-03-24, 10:26   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Rok 1968, czyli Mistrzostwa Europy we Włoszech. Czas na krótkie przypomnienie tej imprezy.

W eliminacjach wzięło udział 31 państw, które zostały podzielone na osiem grup, jedna z nich liczyła trzy drużyny. Zwycięzcy grup awansowali do ćwierćfinałów, które ostatecznie wyłoniły czterech uczestników turnieju finałowego.

5 czerwca we Florencji Jugosławia zmierzyła się z Anglią. Lepsi okazali się Ci pierwsi, którzy wygrali 1:0 po bramce Dragana Džajića. W Nepalu z kolei Włochy rywalizowały z ZSRR. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i o awansie gospodarzy do finału zadecydowało losowanie. Tym samym w meczu o trzecie miejsce ZSRR zmierzyło się z Anglią. Anglicy wygrali to spotkanie 2:0, a bohaterami meczu zostali Bobby Charlton oraz Geoff Hurst. W wielkim finale Włochy zagrały z Jugosławią. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Finał postanowiono rozegrać jeszcze raz, dwa dni później, czyli 10 czerwca. Wówczas lepsi okazali się Włosi, którym zwycięstwo zapewnili Luigi Riva oraz Pietro Anastasi. W ten sposób Włochy sięgnęły po Mistrzostwo Europy w 1968 roku.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.