"Futbolowe Łomianki" już w sprzedaży

2013-08-10, 16:00   A A A   drukuj  

Do sprzedaży trafiła książka „Futbolowe Łomianki 80.lat sportu w Łomiankach 1933-2013", autorstwa Przemysława Popek. Wydawcą publikacji jest Stowarzyszenie SportowaHistoria.PL.

Książka przedstawiająca piłkarskie dzieje w podwarszawskich Łomiankach. Autor opisuje początki sportu, które w Łomiankach sięgają czasów przedwojennych. Przechodząc przez kolejne epoki dziejowe, wprowadzając czytelnika w działalność takich klubów jak ŁKS Łomianki, Sparta Łomianki, Gwardia Łomianki, czy też Ferryt Łomianki, a także grający obecnie w IV lidze mazowieckiej Klub Sportowy Łomianki. Książka stanowi niezwykle ciekawe uzupełnienie wiedzy dotyczące lokalnego sportu.

Z publikacji dowiemy się, która z gwiazd światowego futbolu mogła zagrać w Łomiankach? Którzy znani zawodnicy mierzyli się z łomiankowskimi piłkarzami? Poznamy pioniera łomiankowskiego sportu Eugeniusza Łotockiego, wychowanka LKS Pogoń Lwów.

RECENZJA KSIĄŻKI

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.