Historia brazylijskiej piłki nożnej

2013-07-12, 06:36   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

Historia brazylijskiego futbolu jest ściśle związana z Anglikiem – Charlesem Millerem, który to pod koniec XIX wieku chciał wzbudzić zainteresowanie piłką nożną wśród Brytyjczyków mieszkających w Brazylii. Nikt nie mógł wtedy przypuszczać, że 100 lat później brazylijscy piłkarze będą podziwiani na całym świecie.

Futbol w Brazylii rozprzestrzeniał się jak pożar, w 1950 roku odbyły się w tym kraju Mistrzostwa Świata, wtedy też został wybudowany największy stadion piłkarski na świecie. W 1958 roku Brazylia wygrała pierwszy Puchar Świata w Szwecji. W tym kraju można było podziwiać rozwój umiejętności wielu piłkarzy, takich jak: Sócrates, Zico, Júnior. W 2006 roku podczas Mistrzostw Świata w Niemczech reprezentacja Brazylii przybyła w mocnym składzie, z tzw. magicznym kwartetem, na który składali się: Ronaldo, Ronaldinho, Kaká i Adriano. Niestety wbrew oczekiwaniom Brazylia odpadła w ćwierćfinale. Reprezentacja tego kraju pięciokrotnie wygrywała najbardziej prestiżowe zawody na świecie, co zasługuje na wielkie uznanie w oczach obywateli Brazylii. Wychowuje się tam wielu utalentowanych zawodników, przede wszystkim pomocników. Mimo to kluby są źle zarządzane. Nie sprawia to jednak, że brakuje fanów, na mecze najlepszych drużyn przychodzą czasem tłumy, lecz patrząc na standardy europejskie jest to zaledwie garstka kibiców.

Powrót | źródło: brazil.org.uk
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.