Historyczny mecz piłkarek Lechii Gdańsk

2014-09-05, 20:49   A A A   drukuj  

fot. Wikimedia Commons/Sir James
W niedzielę 7 września o godzinie 17:00 na sztucznym boisku stadionu przy Traugutta po raz pierwszy w historii w seniorskich rozgrywkach wystąpią piłkarki Lechii Gdańsk. Biało-zielone na inaugurację III ligi zmierzą się z zespołem GKS Żukowo. Dla kibiców wstęp bezpłatny.

- Tak naprawdę nasz zespół to seniorki tylko z nazwy, bo w dziewięćdziesięciu procentach gramy własnymi wychowankami, które mają od 13 do 16 lat. III liga dopuszcza jednak ich do gry i chcemy na tym skorzystać. Dziewczyny złapią sporo doświadczenia i okrzepną. Póki co, nie myślimy o awansie, ale w dalszej perspektywie taki będzie nasz cel - wyjaśnia pierwszy trener Jarosław Staniszewski.

Lechistki na boisku mogą liczyć na doświadczenie 27-letniej Emilii Althoff. Była zawodniczka Checzy Gdynia przed dwoma laty znalazła się w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet niesłyszących.

Lechia zagra w III lidze w grupie północnej, w której wystąpią także Olimpico Malbork, Centrum Pelplin, Canicuła Bytów, GKS Żukowo, Unia Korzybie, a także Sztorm II Gdynia i Checz Gdynia.
Powrót | Źródło: trojmiasto.pl
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.