ISSN
Sportowa Historia

Historyczny medal Klaudii Adamek

2016-07-16, 08:22   A A A   drukuj
Klaudia Adamek zdobywając brąz w biegu na 100 metrów została pierwszą w historii polskiej lekkoatletyki medalistką mistrzostw Europy do lat 18 – zawodniczka z Piły uzyskała czas 11.82.

Biegnąca po siódmym torze reprezentantka Polki popisała się znakomitą końcówką i brąz zdobyła mając przewagę nad czwartą zawodniczką zaledwie 0.007 sekundy. Sukces zawodniczki z Piły jest historycznym osiągnięciem – Adamek zdobyła pierwszy dla Polski medal podczas inauguracyjnej odsłony mistrzostw Europy do lat 18. Należy przypomnieć, że nasza sprinterka przed rokiem w Tbilisi wywalczyła, także w sprincie na 100 metrów, medale Europejskiego Festiwalu Młodzieży Europy EYOF.