ISSN
Sportowa Historia

Historyczny medal w sztafecie sprinterskiej!

2015-02-22, 15:35   A A A   drukuj

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zapisały się kronikach historii sportu, po fantastycznym biegu  w sztafecie sprintu techniką dowolną - 6x1,2 km zdobyły brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Falun.

Złoto wywalczyły Norweżki Maiken Caspersen Falla i Ingvild Flugstad Oestberg, a drugie miejsce zajęły Szwedki Stina Nilsson i Ida Ingemarsdotter, które po pasjonującym finiszu wyprzedziły naszą reprezentację.

Startujący tuż po triumfie naszych zawodniczek Polacy Maciej Staręga i Maciej Kreczmer musieli zadowolić się ósmą lokatą w sztafecie sprinterskiej (6x1,4 km).

Powrót | źródło: własne