Hutnik upadająca legenda?

2012-08-16, 06:55   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Hutnik Warszawa należy do jednych z najbardziej znanych klubów stołecznego sportu. Dziś walczy o przetrwanie.

W minionym sezonie piłkarze warszawskiego Hutnika zajęli 13. miejsce w III lidze łódzko-mazowieckiej. W kolejnym ponownie mieli zagrać w trzecioligowych rozgrywkach. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej odmówił jednak zespołowi licencji. Powodem są długi w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym. Klub jako nowy podmiot będzie występował od najniższej klasy rozgrywkowej, czyli B-klasy. Kontynuatorem tradycji Hutnika będzie Spółka Sportowa Hutnik Warszawa Sp. z o.o.

W wywiadzie z oficjalnym serwisem klubu hutnikwarszawa.pl prezes Hutnika Maciej Purchała zadeklarował dalszą pomoc dla drużyny. – Ja jestem z Bielan, tutaj się wychowałem. Będę z tym klubem na dobre i na złe. Są to bardzo ciężkie chwile dla nas. Na pewno będę zarówno organizacyjnie, jak i finansowo wspierał Hutnik.

Pozostaje jedynie wierzyć, że Hutnik Warszawa, który niegdyś grał na przedsionku ekstraklasy powróci jeszcze na piłkarskie salony.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.