W Górnej Austrii odbył się czwarty Turniej Tenisa Stołowego. Zobacz jak przebiegała rywalizacja.
Tenis stołowy należy do jednej z dyscyplin sportowych, w której nie siła ale zręczność jest atutem. Zatem prawie każdy, kto lubi ruch może wziąść w niej udział. Mimo to tylko ośmiu panów i dwie panie przystąpiło do rozgrywek. Ze względu na niską frekwencję pań (wymagana ilość przynajmniej trzech uczestniczek) zrezygnowano z tej konkurencji, mając nadzieję na więcej zgłoszeń w przyszłym roku. Mecze przeprowadzono na zasadzie „każdy z każdym” i dzięki temu wszyscy zawodnicy mieli jednakowe szanse. Jednak to posiadane umiejętności decydowały o zwycięstwie. Gra w tenisa stołowego może dać wiele przyjemności i niekoniecznie wymagana jest w niej nieodzowna w sporcie, kondycja- tak przynajmniej stwierdzają uczestnicy turnieju. Zmierzenie się z innymi zawodnikami i rywalizowanie w grze w sposób sportowy dostarczało im wiele radości i zabawy. Słowa uznania należą się najmłodszemu uczestnikowi Patrykowi Fotkowi z Kirchdorfu, za wytrwałość i ducha walki. Po paru godzinnych zmaganiach niespodziewanie dla samego siebie I miejsce zdobył Kristian Wąs, II Andrzej Duliński, a na III-ciej pozycji uplasował się Andrzej Gaborek.
Do następnego spotkania za rok w powiększonym gronie.
Anna Gaborek
Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.
Brak komentarzy.
Najważniejsze daty w historii sportu polonijnego
1933 – V Zjazd Rady Organizacyjnej Polaków z Zagranicy, postanowiono zorganizować w ojczyźnie I Polonijne Igrzyska Sportowe. Marszałek sejmu Władysław Raczkiewicz zostaje przewodniczącym komitetu organizacyjnego
1 sierpnia 1934 – I Igrzyska Sportowe Polaków z zagranicy, odbywają się na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie
Światowe Igrzyska Polonijne - organizowano od 1934, co 2 lata w różnych miastach Polski. W zawodach uczestniczą Polacy mieszkający poza granicami naszego kraju, reprezentując państwa w których osiedli. W czasach PRL zawieszono organizację Igrzysk.
w latach 90. XX wieku – Andrzej Stelmachowski ponownie wraca do organizowania Światowych Igrzysk Polonijnych
1997 – głównym patronem medialnym i współorganizatorem igrzysk jest TV Polonia