Klątwa chorążego

2012-07-16, 07:27   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Podczas XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich chorążym polskiej reprezentacji będzie tenisistka Agnieszka Radwańska. Czy nominacja ta przekreśla jej szanse na medal? Czym jest klątwa chorążego?

W polskiej kadrze utarło się, że ten kto niesie chorągiew nie zdobywa medalu. Tak faktycznie jest od lat, ale czy było tak zawsze?

Otóż, nie! Dotychczas chorąży zdobyli sześć medali. Dwa krążki z najcenniejszego kruszcu zdobył Waldemar Baszanowski, który niósł biało-czerwoną w 1964 roku Tokio, w 1968 roku w Meksyku i cztery lata później w Monachium. Po raz ostatni chorąży zdobył medal w 1992 roku, a był nim Waldemar Legień, który wywalczył mistrzostwo olimpijskie. Chorąży, którzy zdobywali medale to Janusz Ślązak – wioślarz (brąz) oraz Teodor Kocerka – wioślarz (dwa razy brąz).

Agnieszka Radwańska jest pierwszą Polką, która będzie niosła chorągiew na Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Czy kobieta pokona klątwę?

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.