ISSN
Sportowa Historia

Krykiet w Polsce

2014-12-27, 10:16   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. morguefile.com/daryl
Krykiet to jedna z mniej popularnych dyscyplin zespołowych, które uprawiane są w Polsce.

Jej entuzjaści szukają początków krykieta już na przełomie XIII i XIV wieku. Wywodzi się z Anglii, a najwięcej fanów ma wśród mieszkańców Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. a także w krajach azjatyckich, i niektórych krajach europejskich.

Początków tej dyscyplin sportu w Polsce należy szukać  w 1993 roku, kiedy to powstał Warsaw Cricket Club (WCC), za jego powołaniem stali ekspaci z Anglii, Indii oraz Australii. Tak też doszło do założenia pierwszego na ziemiach polskich klubu krykietowego. Pierwszy polski klub powstał dopiero siedem lat później Polonia Cricket Club Gorzów Wielkopolski. W Polsce regularnie rozgrywana jest Polska Liga Krykieta oraz Puchar Polski. W 2008 roku narodowa drużyna zajęła 3. miejsce w bułgarskim turnieju Euro Twenty20 Cup, a cztery lata później była jego triumfatorem. W 2013 roku biało-czerwoni dotarli do finału węgierskiego Pucharu Trzech Narodów.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.