ISSN
Sportowa Historia

Książka o historii sportu w Łomiankach

2013-07-26, 20:14   A A A   drukuj  

Sezon 2013/14 będzie wyjątkowy dla Klubu Sportowego Łomianki. Właśnie w tym roku żółto-czarni obchodzą dwudziestolecie istnienia klubu.

Z tej okazji zostanie wydana książka poświęcona poczynaniom piłkarzy z Fabrycznej i nie tylko. – Początkowo publikacja miała zawierać wyłącznie opis ostatnich dwudziestu lat. Jednak zagłębiając się w przeszłość, okazało się, że w Łomiankach działo się bardzo wiele, jeszcze przed założeniem KS Łomianki, czyli przed 1993 rokiem. Jest to o tyle ciekawe, że dla większości mieszkańców Łomianek nieznane – tłumaczy autor książki „Futbolowe Łomianki. 80. lat sportu w Łomiankach 1933-2013", Przemysław Popek. Będzie można zatem przeczytać nie tylko o KS Łomianki, ale także innych klubach, które działały na terenie miasta. – Będzie trochę o ŁKS Łomianki, mieszkańcy będą mogli poznać pioniera sportu, jakim z pewnością był Eugeniusz Łotocki, wychowanek LKS Pogoń. Czytelnicy dowiedzą się o istnieniu między innymi takich klubów jak LZS Łomianki, Sparta Łomianki, Gwardia Łomianki, czy też Orzeł Łomianki – dodaje autor. W książce zostały zebrane wszystkie możliwe do odtworzenia tabele dotyczące poczynań seniorskich zespołów, jednak znajdziemy w niej także zestawienia dotyczące drużyn młodzieżowych, a nawet oldboyów. Dowiemy się kiedy odbyły się pierwsze derby Łomianek? Która z gwiazd światowego futbolu mogła zagrać przy Fabrycznej? Jacy znani piłkarze mierzyli się z łomiankowskimi zespołami? – Pisząc książkę starałem się, by była ona ciekawa nie tylko dla kibiców, ale także każdego mieszkańca Łomianek, by mogła zainteresować również tych, którzy z miastem związani nie są. Moim zamierzeniem było napisanie książki o naszych przodkach, bo to oni tworzyli łomiankowski sport. Żyć oni będą tak długo, jak obecna będzie o nich pamięć – mówi o motywach powstania książki Przemysław Popek. Nie zabraknie również zdjęć zarówno tych z lat 30., jak i współczesnych, pokazujących dzieje sportu w Łomiankach. Książka trafi do ogólnopolskiej sprzedaży wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego w Łomiankach w sezonie 2013/14, czyli 10 sierpnia. Będzie można ją nabyć w wybranych punktach na terenie miasta oraz podczas spotkań ligowych KS Łomianki. 
Wydawcą książki jest Stowarzyszenie SportowaHistoria.PL.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.