Mistrzostwa łyżwiarskie Europy

2016-01-26, 18:05   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/Alvimann
„Warszawski Dziennik Narodowy” 26 stycznia 1936 roku zamieszcza relacje z mistrzostw Europy w jeździe figurowej.

„W berlińskim Pałacu Sportu rozpoczęły się w piątek łyżwiarskie mistrzostwa Europy w jeździe figurowej. W mistrzostwach w jeździe parami pierwsze miejsce zajęła dotychczasowa para mistrzowska Europy, Maxie Herbert i Ernst Baier (Niemcy), która produkuje swoje wykonanie według specjalnie dla niej skomponowanej muzyki przez Zellera.
Drugie miejsce zajęła para angielska, małżeństwo Cliff. Orginalne produkcje tej pary wywołały powszechny zachwyt. Na trzecim miejscu uplasowała się para węgierska, rodzeństwo Szekrenyessy. Czwarte miejsce zajęła para niemiecka Rawitz-Weiss.
Bardzo zaszczytne piąte miejsce zdobyła młodociana para polska, rodzeństwo Erwin i Stefanja Kalusowie, ze Śląska. Pozycję zajetą przez parę polską należy uważać za jej duży sukces tembardziej, że para ta w Polsce zajmuje czwarte miejsce. Program polskiej pary wykonany był wprawdzie z pewną tremą, niemniej bezbłędnie i precyzyjnie.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.