MORiS Chorzów

2012-09-15, 07:10   A A A   drukuj  

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu to miejsce, gdzie życie płynie niezwykle dynamicznie. I wszystko dzieje się na oczach mieszkańców, kibiców. Padają bramki, zdobywane są punkty, odmierzane - sekundy, minuty, godziny... Wielkie sportowe wydarzenia przeplatają się z małymi, rekreacyjnymi... Jednak wszystkie były i są ważne.

MORiS rozpoczynał swoją działalność od jednego obiektu przy ul. Bałtyckiej (aktualnie ul. Odległa), a powstał na bazie Zarządu Miejskiego TKKF. Głównym inicjatorem stworzenia Ośrodka był ówczesny wiceprezes ZM TKKF Janusz Stachowski. Celem powołania MORiS-u przez władze Chorzowa (1 kwietnia 1992 r.) było przede wszystkim poprawienie jakości bazy sportowej w mieście oraz uaktywnienie działalności rekreacyjno-sportowej. Przełomowym momentem dla rozwoju Ośrodka okazało się przekazanie w 1996 r. przez włodarzy miasta, hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego 113. Obiekt, który wcześniej należał do Huty Batory, przeszedł generalny remont i stał się główną siedzibą Ośrodka oraz miejscem wielu ważnych wydarzeń w historii chorzowskiego sportu. Aktualnie hala przy ulicy Dąbrowskiego to jeden z najlepiej wyposażonych obiektów sportowych na Śląsku. Do dyspozycji jest hala główna, gdzie odbywają się m.in.: mecze ligowe w piłce ręcznej, siatkówce, koszykówce i futsalu. Ponadto, obiekt dysponuje pełnym wyposażeniem szkoleniowym: treningowa sala gimnastyczna, salka do zajęć ruchowych (step, aerobic, callanetics, tae-bo), siłownia, sauna, sale konferencyjne, gabinet odnowy biologicznej.

Powrót | źródło: MORiS Chorzów
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.