Narciarstwo wodne w USA

2015-02-27, 10:13   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. Wikimedia Commons/Anaraga
Narciarstwo wodne jest zarezerwowane dla osób, które nie lubią statyczności. Z początkiem narciarstwa wodnego związane są przede wszystkim Kalifornia i Arizona.

Większość zawodników w tym sporcie osiąga prędkość od 35 do 70 mil na godzinę, jednakże elity sportowców potrafią osiągać do 100 mil na godzinę.

Narodowy związek narciarstwa wodnego (NWSRA) powstał ponad 40 lat temu w Południowej Kalifornii, kiedy to garstka śmiałków jeździła na nartach wodnych organizując wyścigi. W 1991 roku NWSRA dołączyło do Związku Sportów Wodnych jako osobny dział sportu i obecnie liczy ok. 600 członków.

Pod koniec 1940 roku kilka klubów narciarstwa wodnego znudzonych konkurowaniem ze sobą, rzuciło wyzwanie innym klubom i tak dzisiaj rywalizują ze sobą. Odbywają się liczne imprezy z udziałem zawodników z Oregonu do granicy z Meksykiem, a także ze stanów Nevada i Arizona. 

Międzynarodowa Federacja Narciarstwa Wodnego sankcjonowała Pierwsze Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Wodnym w 1979 roku. Zawody te odbywają się co 2 lata.
Powrót | źródło: usawaterski.org
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.