ISSN
Sportowa Historia

Narodziny klubu RC Toulonnais

2013-01-25, 07:01   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

Historia rugby zaczyna się w Anglii. Zasady tego sportu przywiózł do Paryża w 1872 roku Pierre de Coubertin. Dziś przytaczamy powstanie jednego z pierwszych klubów francuskich w tej dyscyplinie sportu.

RC Toulonnais został założony w 1908 roku po tym jak do Stade Varois przyszło sześciu zawodników z Sélection Maritime oraz sześciu Sporting Club Télégraphique. Pierwszym prezesem klubu był Louis Gorlier, natomiast sekretarzem generalnym Marius Raymond. Pod koniec pierwszego sezonu RC Toulonnais uplasował się na pierwszym miejscu, pokonując Marsylię i zagrał w finale z Montauban. Pierwsza wojna światowa zahamowała rozwój drużyny, w wyniku której zmarło wiele osób. 2 października 1918 roku RCT został zatwierdzony przez rząd. Natomiast w 1920 roku dzięki hojności Félixa Mayola klub uzyskuje własny stadion. W marcu 1922 roku RC Toulonnais miał już 372 członków. Zespół w 1931 roku zdobył mistrzostwo Francji, co można uznać za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii tego klubu.

Powrót | źródło: rctoulon.com
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.