ISSN
Sportowa Historia

Nie tylko Radwańska

2013-12-11, 08:54   A A A   drukuj   Diana Popek

Aleksandra Olsza urodziła się 8 grudnia 1977 roku w Katowicach. Pochodzi ze sportowej rodziny, jej ojciec Lechosław to były piłkarz GKS-u Katowice i GKS-u Tychy, a matka Barbara Kral to 29-krotna mistrzyni Polski w tenisie.

Aleksandra Olsza poszła w ślady swojej mamy, która była jej trenerka i zaczęła zawodowa grać w tenisa. Reprezentowała takie kluby jak: GKS Katowice, SKT Sopot oraz Association Katowice. We wrześniu 1996 roku plasowała się na 72. pozycji na liście WTA. Na jej koncie jest Mistrzostwo Polski w grze mieszanej, trzykrotne Mistrzostwo Polski w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej. W 1995 roku odniosła zwycięstwo na kortach wielkoszlemowego turnieju Wimbledonu w grze pojedynczej i podwójnej z Carą Black (kategoria juniorek). W seniorskich turniejach wielkoszlemowych trzykrotnie awansowała do drugiej rundy. W Mistrzostwach Europy do lat 16. w Berlinie zdobyła srebrny medal w grze podwójnej w parze z Sylwią Rynarzewską. W Mistrzostwach Europy Juniorów w Kloster zdobyła srebro w singlu oraz deblu w parze z Magdaleną Grzybowską. W 1995 roku zdobyła wicemistrzostwo USA juniorek w deblu z Anną Kurnikową. Brała udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie, z których odpadła po pierwszej rundzie zarówno w grze indywidualnej jak i w deblu.

Karierę sportową zakończyła po wyjeździe do USA prawdopodobnie w 2002 roku.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.