ISSN
Sportowa Historia

Nie żyje Szymon Wdowiak

2013-12-04, 11:59   A A A   drukuj  

Podróżnik i filmowiec. Twórca filmów wysokogórskich i przyrodniczych, alpinista, himalaista i taternik, laureat nagród filmowych, honorowy członek PKG, działacz LOP, uhonorowany wyróżnieniem Milanowskiego Liścia Dębu za wieloletnie twórcze utrwalenie w kadrze piękna przyrody.

Największą pasją Jego życia były góry wysokie oraz, a może przede wszystkim, utrwalanie ich ogromu i mocy poprzez fotografowanie i filmowanie. Z kamerą towarzyszył licznym polskim wyprawom eksploracyjno-alpinistycznym m.in. Kanngbaczen, Kanchendzanga, Annapurna, K2. Filmował na Kaukazie, w Pamirze, na Antarktydzie, w górach Alaski i Kanady, Patagonii, Mongolii, Tybecie, Indiach, Karakorum, najczęściej jednak w Himalajach i Nepalu.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w dniu 6 grudnia 2013 roku w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku, o godz. 12, po czym nastąpi wyprowadzenie prochów Zmarłego na cmentarz parafialny.

Bliskim i Przyjaciołom Sportowahistoria.pl składa najszczersze wyrazy współczucia

Powrót | źródło: Polski Związek Alpinistyczny
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.