ISSN
Sportowa Historia

Noc Muzeów w Muzeum Sportu i Turystyki

2017-05-18, 07:41   A A A   drukuj  

inf. prasowa
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie wspólnie z Chorągwią Stołeczną ZHP, w 150 rocznicę urodzin Generała Mariusza Zaruskiego zaprasza wszystkich na wyjątkową, Harcerską Noc!
 
Jeżeli chcesz nauczyć się sprawnego rozstawiania namiotu, technik rozpalania ognia, wiązania węzłów żeglarskich lub po prostu poznać czym jest Harcerstwo, to nie może Cię zabraknąć na tym wydarzeniu. Dodatkowo nauczymy każdego technik łączności i krótkofalarstwa, udzielania pierwszej pomocy, podstaw orientacji w terenie i wielu innych przydatnych umiejętności. Każdy będzie mógł również wziąć udział w pokazowym treningu przygotowanym przez profesjonalnych trenerów klubu fitness ZDROFIT oraz wypróbować sprzęt treningowy. Przed budynkiem będzie można obejrzeć wystawę zabytkowych samochodów. Jak zawsze będzie można również zwiedzić wystawę stałą „Dzieje sportu polskiego i Olimpizmu”. Dołącz do nas 20 maja od godz. 18.00.
 
Wstęp wolny!
 
Wystawa "AUTO - CAAR" to zbiór fotografii wykonanych w ostatnich latach podczas turystycznych rajdów Clubu Antycznych Automobili i Rajdów CAAR. Autor Łukasz Wykrota będący członkiem klubu od 20 lat pokazuje nam uroki podróżowania zabytkowymi pojazdami ukazując jednocześnie ich piękno, czar i elegancję. W głównej mierze mamy do czynienia z fotografią reportażową, wakacyjną, ale pojawia się również detal i indywidualne sportretowanie auta. Patrząc na te zdjęcia możemy odnieść wrażenie podróży w czasie, nie mamy stu procentowej pewności, czy to fotografia współczesna, czy też może archiwalna z lat 60tych, 70tych. To wystawa o fascynacji, o pasji, pięknie i wolności jaką daje zabytkowe auto. To wystawa o ludziach i klubie, który już od 25 lat stanowi swego rodzaju żywe muzeum motoryzacji na kółkach.
 
 
CAAR Club Antycznych Automobili i Rajdów jako stowarzyszenie miłośników starej motoryzacji i organizacja non profit od 25 lat organizuje rajdy turystyczno-krajoznawcze głównie na terenie Polski. Zwiedzaliśmy także kraje sąsiedzkie takie jak Niemcy, Czechy, Słowację, Litwę i Łotwę. Działamy jako tzw. ruchome muzeum, pokazując klasyczne i zabytkowe automobile w ruchu.
Klub zrzesza ludzi, którzy za cel postawili sobie wspólne zwiedzanie świata i dobra zabawę przy pomocy pojazdów - często starszych od swoich właścicieli. Z zasady na rajdach klubowych nie ma żadnych konkurencji, ani klasyfikacji. Rajdy polegają na zwiedzaniu różnych ciekawych miejsc, a główną ideą jest spotykanie się w gronie klubowiczów i prezentacja swoich pojazdów.
Powrót | źródło: inf. prasowa
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.