ISSN
Sportowa Historia

O tym pisała prasa: Manifestacja sportowa na rzecz sportu polskiego!

2015-02-03, 17:50   A A A   drukuj

3 lutego 1927 roku „ Express Wieczorny Ilustrowany” informował o wielkiej manifestacji sportowej w Wiedniu na rzecz sportu polskiego z okazji wspaniałej gry naszych hokeistów.

„W sobotę ubiegłą został zakończony we Wiedniu turniej hockeyowy o mistrzostwo Europy. Mistrzostwo Europy na rok 1927 zdobyła Austria z 10 punktami, bijąc w finale Czechosłowację 1:0, drugie miejsce zajęła Belgia 7 pkt., trzecie Niemcy z 6 p., czwarte Polska z 4 p., piąte Czechosłowacja z 3 p., ostatnie Węgry. Z prasy fachowej, która w dniu wczorajszym nadeszła do naszego miasta, dowiadujemy się sensacyjnych szczegółów odnośnie pobytu naszych hockeistów w stolicy naddunajskiej, gdzie ubiegali się o zaszczytny tytuł mistrza Europy. Otóż poziom gry polaków, zwłaszcza w ostatnich grach był niemałą rewelacją turnieju. Polacy wykazali wspaniałe opanowanie techniczne. Podczas zawodów byli Polacy przedmiotem wielkich owacji ze strony 60-tysięcznej widowni. Nie szczędzono też oklasków po skończonych zawodach.”