O tym pisała prasa: Protektorat Piłsudskiego!

2015-06-02, 17:20   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/xandert
2 czerwca 1922 roku „Przegląd Sportowy” relacjonował przebieg spotkania Józefa Piłsudskiego z delegacją Klubu Sportowego Cracovia.

„Naczelnik Państwa, Józef Piłsudski przyjął dnia 27. maja br. o godz. 13.30 delegację KS Cracovia złożoną z wiceprezesa klubu dr. Hładija i sekretarza kpt. dra Izdebskiego. Delegacja prosiła Naczelnika o przyjęcie protektoratu nad uroczystościami jubileuszowymi Cracovii. - Naczelnik oświadczył, że chętnie protektorat przyjmuje, bo kocha sport w ogólności, a Cracovia jest właśnie tym klubem, który nauczył Go interesować się sportem. Wspomniał również o wspólnej fotografji z drużyną na boisku Cracovii w r. 1917. Sam przybyć nie może, ze względu na bardzo ważne konferencje, natomiast przyśle na pewno Swojego delegata. Audjencja skończyła się następującą rozmową: Naczelnik: A czemu wy się tak bić dajecie tego roku? Dr. Hładij: Kto chce innych bić, musi sam być bitym. Na to roześmiał się Naczelnik i rzekł: To tak, jak na wojnie.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.