Pałyszko, dziś obchodziłby urodziny

2012-04-12, 09:12   A A A   drukuj   Przemysław Popek

20 marca po długiej chorobie zmarł Zbigniew Pałyszko, gdyby żył dziś obchodziłby 67. urodziny.

Zbigniew Pałyszko urodził się 12 kwietnia 1945 r. w niemieckim Dorsten. Przygodę ze sportem zaczynał podczas służby wojskowej, w Wawelu Kraków, rozpoczynając treningi pchnięcia kulą. Rok później, czyli w 1966 roku trafił do warszawskiej Legii, gdzie trenował rzut młotem. Dwa lata później sięgnął po tytuł Mistrza Polski, a także wygrał w meczu międzypaństwowym z Włochami w Chorzowie. W 1969 roku zdobył brąz na Mistrzostwach Polski, a dwa lata później ponownie był pierwszy.

Po zakończeniu kariery zawodniczej nie porzucił całkowicie sportu. Został trenerem. Był pierwszym szkoleniowcem Kamili Skolimowskiej. W tajniki rzutu młotem wprowadzał swojego syna Macieja, olimpijczyka, Mistrza Świata i Europy juniorów. Współpracował z wieloma czołowymi polskimi młociarzami, m.in. z Agnieszką Pogroszewską i Wojciechem Kondratowiczem, przez wiele lat prowadził grupy juniorów i młodzieżowców.

Powrót | źródło: PZLA
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.