ISSN
Sportowa Historia

Para idealna

2013-10-09, 07:04   A A A   drukuj   Diana Popek

Łyżwiarstwo figurowe jest zimową dyscypliną sportu polegającą na jeździe na łyżwach jak i wykonywaniu dodatkowych elementów takich jak: skoki, piruety, kroki, spirale oraz podnoszenia.

Dorota Siudek z. d. Zagórska występowała w tej dyscyplinie w konkurencji par sportowych. Pierwsze kroki w łyżwiarstwie stawiała już w przedszkolu, jednak ciężkie treningi nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Na lodowisko postanowiła wrócić mając dopiero 18 lat. Co również nie było proste. Na jazdę solową było już za późno dlatego też został jej przydzielony partner Janusz Komendera, co również okazało się niewłaściwym połączeniem. Prawdziwe sukcesy i kariera rozpoczęły się, gdy rozpoczęła treningi w parze z Mariuszem Siudkiem. Tworzyła z Nim parę niemal idealną, na lodowisku jak i poza nim. Para jest małżeństwem od 13 maja 2000 roku. Od 1995 roku do 2004 Dorota i Mariusz zdobyli dziewięć tytułów mistrzów Polski. Na swoim koncie mają również brązowy medal mistrzostw Świata (1999), dwa srebrne (1999, 2000) oraz dwa brązowe mistrzostw Europy (2003, 2007). Trzykrotnie reprezentowali Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Nagano, Salt Lake City oraz Turynie. Karierę sportową Dorota Siudek z. d. Zagórska zakończyła wraz z mężem Mariuszem Siudkiem w 2007 roku. Jednak to nie był ich koniec przygody ze sportem, oboje rozpoczęli bowiem pracę trenerską.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.