ISSN
Sportowa Historia

Pielęgniarka z wiosłem

2014-08-13, 09:27   A A A   drukuj   Diana Popek

fot. morguefile.com/DodgertonSkillhause
Mariola Abramczyk z.d. Fronckowiak urodziła się 3 października 1958 roku w Poznaniu, gdzie w 1978 roku ukończyła Liceum Medyczne z dyplomem pielęgniarki. Sportowo zaś była związana z wioślarstwem. 

Mariola Abramczyk od początku kariery sportowej, aż do jej końca, czyli od 1973 roku do 1981 roku była związana z jednym klubem, a mianowicie z Posnanią Poznań. Jej trenerem był Przemysław Abramczyk, który prywatnie został jej mężem. W zawodach międzynarodowych występowała w reprezentacyjnej czwórce podwójnej. Uczestniczyła w Regatach Przyjaźni w Rumunii w 1976 roku. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku konkurencja ta została przeprowadzona ostatni raz, zlikwidowano bowiem pozycje sterniczki. Mariola Abramczyk podczas tejże olimpiady zajęła 5. miejsce, w osadzie wraz z Małgorzatą Dzieża-Trzynową (sterniczką), Aleksandrą Kaczyńską-Błoch, Marią Kobylińską-Rogaczewską, B. Tomasiak. Abramczyk to dziesięciokrotna Mistrzyni Polski w czwórkach podwójnych, w dwójkach podwójnych oraz w ósemkach. Podczas Mistrzostw Świata w Monachium w 1981 roku zajęła 7. lokatę. Po zakończeniu kariery sportowej, wraz z mężem podjęła pracę trenerską w Posnanii Poznań. 
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.