Pod rosyjską flagą

2012-01-21, 15:02   A A A   drukuj   Przemysław Popek

5 lat temu, 22 stycznia 2007 roku rozpoczęły się w Warszawie Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym.

Były to pierwsze w Polsce zawody tej rangi w łyżwiarstwie figurowym. Co prawda wcześniej na ziemiach polskich, taka impreza miała miejsce i było to również w Warszawie, jednak w 1908 roku. Wówczas stolica Polski w wyniku zaborów należała do Rosji. Tym samym to Rosjanie we wszystkich zestawieniach widnieją jako organizatorzy Mistrzostw Europy.

Jednak w tych mistrzostwach sprzed ponad stu lat nie zabrakło polskich akcentów. W austriackich barwach wystąpił chociażby Henryk Juliusz Krukowicz-Przedrzymirski, który zajął trzecie miejsce wśród solistów. Ten sam, który w latach 1922-1924 stawał na podium Mistrzostw Polski w parze wraz z Olgą Przedrzymirską. Później był również wiceprezesem Polskiego Związku Łyżwiarskiego, a także Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Z kolei w mistrzostwach, które odbyły się pięć lat temu, w polskich barwach wywalczyliśmy jeden medal. Trzecie miejsce w rywalizacji par sportowych zajęli Dorota i Mariusz Siudkowie.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.