Protest w obronie Gwardii

2012-04-10, 15:38   A A A   drukuj  

Internauci, sportowcy, kibicie i przyjaciele Gwardii Warszawa organizują protest w obronie 60-letniego klubu sportowego. W środę, 11 kwietnia o godz. 17.30 pod siedzibą klubu odbędzie się manifestacja.

Skrzyknęli się za pomocą facebooka. Choć obecnie jest ich niewielu ponad 160 osób, to wiedzą, że na środowej manifestacji będzie tłoczniej. Klub z długą tradycją i sukcesami ma w stolicy wielu kibiców i przyjaciół, którzy boją się jego likwidacji.

Problemy Gwardii Warszawa trwają od kilku lat. W latach 50-tych klub otrzymał nieruchomość przy ulicy Racławickiej 132. W roku 1969 przekazano teren Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, aby otrzymać pomoc finansową z budżetu centralnego.

Z inicjatywy rodziców i osób życzliwych Gwardii powstał Społeczny Komitet Obrony Gwardii. – Protestujemy przeciwko odebraniu sportowcom ich obiektu. Przez tę decyzję ok. tysiąc młodych ludzi nie może uprawiać sportu. Bronimy klub z 60 letnią tradycją przed likwidacją, dlatego musimy odzyskać nasz klub – wymienia Katarzyna Strzelczyk, współorganizatorka protestu. - Gwardia przegrywa, ale się nie poddaje – dodaje.

Powrót | Źródło: NaszeMiasto.pl
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.