Przejdzie do historii: Adam Korol

2015-10-27, 10:24   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. Wikimedia Commons
Za nami wybory parlamentarne, wygrało Prawo i Sprawiedliwość, a co za tym idzie następuje zmiana warty. Zmiany nie ominą zapewne Ministerstwa Sportu i Turystki, kierowanego przez Adama Korola.

Od 16 czerwca 2015 roku znakomity wioślarz kierowała pracami resortu sportu. Trudno tak naprawdę ocenić jego pracę, bo niewiele miał na czasu do działania. Dziś tak naprawdę Adam Korol – Minister Sportu i Turystki przechodzi do historii.

Dziś wielu kibiców sportowych zastanawia się, kto zasiądzie za sterami ministerstwa. W ostatnim czasie mieliśmy sporo ministrów, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w środowisko. Chociażby za rządów Prawa i Sprawiedliwości, resortem kierował Tomasz Lipiec, który w 1998 roku zdobył Puchar Europy w chodzie na 50 km. W latach 2009-2011 ministrem sportu był Adam Giersz, który wcześniej pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego, a także był członkiem zarządu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Andrzej Biernat miał natomiast ukończone podyplomowe studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu w zakresie organizacji i zarządzania sportem.

Na kogo postawi nowa władza, przekonamy się już wkrótce. 
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.