Przejdzie do historii: sukces GKS Tychy

2015-11-24, 12:55   A A A   drukuj   Przemysław Popek
W ostatnich dniach całą sportową Polskę obiegła informacja, hokeiści GKS Tychy awansowali do finału Pucharu Kontynentalnego.

Tyszanie przygodę z rozgrywkami rozpoczęli od drugiej rundy. W pokonanym polu zostawili brytyjskie Coventry Blaze, rumuńskie CSM Dunărea Galați oraz serbski Partizan Belgrad.

Kolejna runda to już rywalizacja z francuskim Dragons de Rouen, białoruskim Szachciorem Soligorsk, a także ukraińskim HK Krzemieńczuk. Mistrzowie Polski zaczęli od porażki ze „Smokami”, później było już tylko lepiej i ostatecznie tyszanie awansowali do Super Finału. A w finale czekają już wspomniani Francuzi, Duńczycy z Herning Blue Fox oraz Włosi z AS Asiago Hockey.

Sukces jest tym większy, że po raz ostatni biało-czerwoni w finale grali w 1993 roku, a konkretnie Unia Oświęcim. Wcześniej w finale Pucharu Europy (Puchar Kontynentalny jest jego kontynuatorem) zagrała Polonia Bytom.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.