Przejdzie do historii: sukces lekkoatletów

2015-09-01, 10:03   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. Wikimedia Commons/Erik van Leeuwen
30 sierpnia zakończyły się Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. Z pewnością występ biało-czerwonych na tej imprezie będzie wspominany przez lata.

Ruszamy dziś z nowym cyklem artykułów pt. „Przejdzie do historii”, w którym co tydzień opisywać będziemy wydarzenia minionego tygodnia, które zapiszą się w sportowych annałach.

Przed zawodami wielu w ciemno wzięłoby pięć medali, tymczasem Polacy zaskoczyli najbardziej wytrawnych ekspertów „królowej sportu”, zdobywając osiem krążków. Nie zawiedli faworyci, a kilku zawodników sprawiło małe niespodzianki w postaci brązowych medali. To najlepszy w wynik w historii startów Polaków na mistrzostwach świata, co prawda sześć lat temu w Berlinie nasi zawodnicy również sięgnęli po osiem medali, ale wówczas tych z najcenniejszego kruszcu było dwa. Podczas tegorocznych mistrzostw globu na najwyższym stopniu podium stanęli Piotr Małachowski, Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk. Dało nam to szóste miejsce w klasyfikacji medalowej pekińskich mistrzostw. W Berlinie w 2009 roku uplasowaliśmy na miejscu piątym.

W wywiadach udzielanych po mistrzostwach, prezes PZLA Jerzy Skucha przyznaje, że nie spodziewał się takiego sukcesu. Może tajemnicą dobrych występów, jest by nie zapeszać wyników?
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.