ISSN
Sportowa Historia

Reaktywacja łyżwiarstwa szybkiego Legii Warszawa

2014-09-18, 11:52   A A A   drukuj  

fot. Wikimedia Commons/Janes2

Na początku września reaktywowana została sekcja łyżwiarstwa szybkiego Legii Warszawa. W barwach tego klubu ścigać się będzie m.in. Artur Nogal - olimpijczyk z Soczi 2014 oraz kilku obiecujących juniorów.

Podpisy pod umową złożyli członek zarządu i dyrektor Wykonawczy Legii Warszawa Jakub Szumielewicz oraz współtwórca i prezes Fundacji Łyżwiarstwa i Sportów Wrotkarskich Legia - Mateusz Pisarek.

Każdą umowę, którą podpisywaliśmy z sekcjami traktujemy jako ogromny sukces. Tak również jest w tym przypadku. Wierzymy, że Legia będzie naprawdę Wielka. W ostatnich miesiącach nastąpił bum zainteresowania łyżwiarstwem szybkim, głównie za sprawą sukcesów olimpijskich. To dobry moment na stworzenie silnej sekcji w stolicy, szczególnie że będzie działać pod szyldem o tak wspaniałej multidyscyplinarnej tradycji. Tym bardziej że przez lata Legia miała swoich panczenistów...  - powiedział dyrektor Jakub Szumielewicz

Sekcja łyżwiarstwa szybkiego w Legii przestała istnieć w latach siedemdziesiątych. Zawodnicy i trenerzy przeszli wtedy do stołecznego Marymontu.

Trwa już nabór do klubu, który zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat chcące spróbować swoich sił na panczenach i wrotkach! Zapisy odbędą się w dniach 15-19 września, godz. 17-19 na Torze Łyżwiarskim Stegny.

Powrót | źródło: PZLS
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.