Na początku września reaktywowana została sekcja łyżwiarstwa szybkiego Legii Warszawa. W barwach tego klubu ścigać się będzie m.in. Artur Nogal - olimpijczyk z Soczi 2014 oraz kilku obiecujących juniorów.
Podpisy pod umową złożyli członek zarządu i dyrektor Wykonawczy Legii Warszawa Jakub Szumielewicz oraz współtwórca i prezes Fundacji Łyżwiarstwa i Sportów Wrotkarskich Legia - Mateusz Pisarek.
Każdą umowę, którą podpisywaliśmy z sekcjami traktujemy jako ogromny sukces. Tak również jest w tym przypadku. Wierzymy, że Legia będzie naprawdę Wielka. W ostatnich miesiącach nastąpił bum zainteresowania łyżwiarstwem szybkim, głównie za sprawą sukcesów olimpijskich. To dobry moment na stworzenie silnej sekcji w stolicy, szczególnie że będzie działać pod szyldem o tak wspaniałej multidyscyplinarnej tradycji. Tym bardziej że przez lata Legia miała swoich panczenistów... - powiedział dyrektor Jakub Szumielewicz
Sekcja łyżwiarstwa szybkiego w Legii przestała istnieć w latach siedemdziesiątych. Zawodnicy i trenerzy przeszli wtedy do stołecznego Marymontu.
Trwa już nabór do klubu, który zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat chcące spróbować swoich sił na panczenach i wrotkach! Zapisy odbędą się w dniach 15-19 września, godz. 17-19 na Torze Łyżwiarskim Stegny.
Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.
Brak komentarzy.
Nazwa organizacji reprezentującej kraj: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego (PZŁS)
Data powstania organizacji: 1921 Lwów
Członkostwo w strukturach międzynarodowych: International Skating Union (ISU)
Organizowane imprezy: Mistrzostwa Świata na Dystansach w Warszawie (1997), Akademickie Mistrzostwa Świata (2012) Zakopane
Najważniejsze daty w historii łyżwiarstwa szybkiego
1869 – powstaje pierwsze polskie Lwowskie Towarzystwo Łyżwiarskie
1905 – powstaje pierwszy klub łyżwiarski w Gdańsku
1908 – powstaje Warszawskie Towarzystwo Łyżwiarskie
1911 – w Warszawie powstaje pierwsze sztuczne lodowisko