ISSN
Sportowa Historia

Sport na Bielanach

2015-01-20, 19:41   A A A   drukuj  
Dostępna jest już nowa książka redaktora naczelnego portalu SportowaHistoria.PL. Po monografii przedstawiającej 80 lat sportu w Łomiankach Przemysław Popek opracował historię sportu na Bielanach.

W swojej książce opisuje pierwsze, znane ze źródeł formy aktywności fizycznej mieszkańców podwarszawskich wówczas miejscowości, które dziś znajdują się w graniach dzielnicy Bielany. Dużo miejsca poświęca również nieznanemu szerzej życiu sportowemu w przedwojennym Gimnazjum Księży Marianów. Z kolei w następnym rozdziale przybliża dzieje warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, która ma swą siedzibę właśnie w tej północnej dzielnicy.

W tej książce nie mogło zabraknąć Dumy Bielan. W towarzystwie organizacji sportowych działających na terenie dzielnicy przedstawiony został Hutnik Warszawa, który spędził kilka sezonów na zapleczu ekstraklasy.

Wydawcą książki jest Urząd Dzielnicy. Bezpłatnie można otrzymać ją również w księgarni internetowej SENDSPORT.PL. Książka zostanie załączona do przesyłek dla osób, które w uwagach do zamówienia wpiszą „SPORT NA BIELANACH”. Liczba egzemplarzy ograniczona.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.