ISSN
Sportowa Historia

Sportowe podsumowanie 2011 roku cz.3

2011-12-31, 14:11   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Czas na ostatnią część naszego podsumowania, przed nami wrzesień, październik, listopad oraz grudzień.

WRZESIEŃ

6 września na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyć się miało spotkanie reprezentacji Polski i Niemiec. Obiekt nie został ukończony na czas i mecz został ostatecznie przeniesiony do Gdańska. We wrześniu rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w siatkówce, kolejny sukces odniosła reprezentacja mężczyzn, która zajęła trzecie miejsce, kadra kobiet uplasowała się na piątej pozycji. Reprezentacja koszykarzy również wzięła udział w mistrzostwach kontynentu, niestety biało-czerwoni zajęli odległe siedemnaste miejsce. Bez medali ze Stambułu wrócili polscy zapaśnicy, bowiem w Turcji odbywały się Mistrzostwa Świata. Ponadto bokser Tomasz Adamek we Wrocławiu zmierzył się Witalijem Kliczko o mistrzostwo świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Niestety, przegrał.

PAŹDZIERNIK

28 października nastąpiła piłkarska inauguracja Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, meczem ligowym Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk. Bez medali z Mistrzostw Europy wrócili polscy bokserzy, reprezentacja kobiet zdobyła natomiast cztery krążki. Na podium nie stanął żaden reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w szermierce we włoskiej Katanii. Zarówno drużyna mężczyzn, jak i kobiet we florecie zajęła czwarte miejsce.

LISTOPAD

W listopadzie wybuchła afera związana z brakiem orzełka na koszulkach reprezentacji Polski, który ostatecznie został przywrócony na reprezentacyjne trykoty. W jedenastym miesiącu 2011 roku w PZPN-ie afera goniła aferę, została wówczas ujawniona ta dotycząca korupcji z udziałem Zdzisława Kręciny. Były też i jasne strony sportu. Nasza tenisowa para Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski doszła aż do finału ATP World Tour Finals, czyli nieoficjalnych Mistrzostw Świata w Tenisie.

GRUDZIEŃ

Grudzień był dobrym miesiącem dla naszych klubów grających w europejskich pucharach – Legii Warszawa i Wisły Kraków. Oba zespoły awansowały do dalszej fazy Ligi Europejskiej i tym samym po raz pierwszy od 41 lat dwie polskie drużyny zagrają wiosną na europejskich stadionach. Poza tym odbyło się losowanie grup Mistrzostw Europy, które w 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Siatkarze reprezentacji Polski w grudniu zajęli drugie miejsce w Pucharze Świata.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.