Tenis - historia Australian Open

2015-09-25, 09:28   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. morguefile.com/ardelfin
Australian Open to największe i najbardziej znane regularne sportowe wydarzenie na kontynencie australijskim.

Na terenie parku w Melbourne rozgrywany jest pierwszy z czterech turniejów Grand Slam w sezonie tenisowym, który trwa zazwyczaj od połowy do końca stycznia lub też do początku lutego. Australian Open jest najgorętszym turniejem w tenisie. Mimo tropikalnych upałów w Australii, organizatorzy zbudowali dach dla największego stadionu. Dzięki temu turnieje odbywały się planowo i nie były zależne od deszczów. Australian Open był długo turniejem organizowanym pod dachem, aż do czasu Wimbledonu w 2009 roku. Największym stadionem w Melbourne Park jest Rod Laver Arena, która została nazwana imieniem najsłynniejszego australijskiego tenisisty. Na stadion może wejść 16000 osób. Nie jest on miejscem poznaczonym jedynie na turnieje tenisowe, ale organizowane są tam także koncerty, czy tak jak w 2007 roku mistrzostwa w pływaniu

Drugim największym stadionem w Australii jest Hisense Arena, która również posiada dach. Przez częściowo duże upały w Australii wprowadzono tzw. Heat Policy. Przy ponad 39. stopniach w cieniu turnieje na zewnątrz są odwoływane jeszcze przed ich rozpoczęciem. Turnieje, które organizowane w wewnątrz, odbywają się planowo. Zostają wtedy rozsuwane dachy na obu stadionach i gra toczy się dalej. Do 2016 roku Melbourne będzie organizatorem Australian Open. Sydney właśnie zgłosiło propozycję zmiany miejsca, co doprowadziło do wymiany poglądów między dwoma miastami Australii, które są zagorzałymi rywalami. Najlepsi sportowcy Australian Open w konkurencji mężczyzn prowadzą bezapelacyjnie Australijczycy. Roy Emerson, dzięki 6 tytułom w Turnieju Grand Slam Down Under jest jego rekordzistą. Ostatnie zwycięstwo Australijczyka Marka Edmondsona miało miejsce dawno temu, w 1976 roku. Od tego czasu Australijczycy wyczekują kolejnego sukcesu rodaka. Na liście najlepszych znajduje się również Andre Aqassi z 4. zwycięstwami i plasuje się on na 2. miejscu. W konkurencji kobiet Australia ma 11 zwycięstw, z czego 7 ustanowionych przez Margaret Court. Za nią jest Nancy Wynne Balton z 6. zwycięstwami.
Powrót | źródło: suite101.de
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.