TOP10 - filmów ze sportem w tle

2015-08-05, 09:58   A A A   drukuj   Przemysław Popek
Kto z nas nie oglądał kultowego filmu „Paragon gola”? Kto nie zna „Boiska bezdomnych”? Zapraszamy Was na subiektywny ranking filmów ze sportem w tle.

Przedstawiamy Wam ranking filmów o tematyce sportowej, których sport był tłem dla całej fabuły. Z założenia miały to być filmy, których tematem był sport, ale nie opowiadały o konkretnych wydarzeniach z historii sportu. Zatem zaczynamy!

MIEJSCE 10
Być jak Kazimierz Deyna
Produkcja z roku 2012 przenosi nas do 1977 roku, właśnie wtedy rodzi się Kazik, pierworodny syn Stefana. W tym samym dniu, w którym Kazimierz Deyna zdobywa bramkę w meczu przeciwko Portugalii. Jego następca okazuje się, jednak nie być tak utalentowany jak słynny piłkarz warszawskiej Legii, co nie spełnia oczekiwań i marzeń jego ojca.

MIEJSCE 9
Skrzydlate świnie
Film produkcji ITI Cinema opowiadający o grupie kibiców z Grodziska Wielkopolskiego (wiele zdjęć powstało na stadionie Dyskobolii). Opowieść o wielkich emocjach, miłości i przyjaźni, i o zasadach, którym warto być wiernym. O tym, że kibicowanie nie jest na sprzedaż.

MIEJSCE 8
Pięć minut przed gwizdkiem
Film opowiadając o korupcji w polskim futbolu. Dwie drużyny z I ligi walczą o utrzymanie. Zwycięzca zgarnia wszystko, zaczyna się zakulisowa gra.

MIEJSCE 7
Mąż swojej żony
Film o miłości ze sportem w tle. Utalentowany kompozytor żeni się ze znakomitą lekkoatletką. Mimo wielu sukcesów pozostaje w cieniu sportsmenki. Ich uczucie zostaje wystawione na próbę. 

MIEJSCE 6
Boisko bezdomnych
Film z Marcinem Dorocińskim w roli głównej, opowiadający o futbolu wśród bezdomnych. Niespełniony piłkarz przygotowuje drużynę do udziału w mistrzostwach świata.

MIEJSCE 5
Zawsze w niedzielę
Trzy historie – Antoni dostaję szansę gry za kontuzjowanego kolegę, Hanka i Piotr spotykają się wyłącznie na zawodach sportowych, Adam wygrywa wyścig kolarski. Wszystkich łączy sport.

MIEJSCE 4
Niedziela Barabasza
Opowieść o mężczyźnie, dla którego jedyną miłością jest stanie na piłkarskiej bramce. Pewnej niedzieli przychodzi na mecz żona, która robi mu awanturę i ośmiesza w oczach kolegów z drużyny.

MIEJSCE 3
Piłkarski poker
Kultowy film Janusza Zaorskiego obnażający polski futbol. Opowiada o korupcji w najwyższej klasie rozgrywkowej. W główne role wcieli się Janusz Gajos, Marian Opania oraz Małgorzata Pieczyńska.

MIEJSCE 2
Sportowiec mimo woli
Film z roku 1939. Opowiada perypetie związane z zamianą ról między fryzjerem, a hokeistą na lodzie. W rolę głównego bohatera wcielił się legendarny Adolf Dymsza.

MIEJSCE 1
Paragon gola
Kinowa wersja znakomitego serialu „Do przerwy 0:1”, nakręconego na podstawie powieści Adama Bahdaja pod tym samym tytułem. Opowiada o perypetiach grupki chłopców pragnących wygrać turniej drużyn podwórkowych w piłkę nożną.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.