Trzy wydarzenia w Zakopanem

2016-01-20, 13:12   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. Wikimedia Commons/Iwona Erskine-Kellie
20 stycznia miały miejsce trzy różne wydarzenia, wszystkie przeszły do historii skoków narciarskich.

20 stycznia 2002 roku Adam Małysz wygrał konkurs Pucharu Świata na Wielkiej Krokowi. Orzeł z Wisły pokonał Svena Hannawalda oraz Mattiego Hautamäki. Zwycięstwo było tym cenniejsze, że Polak dzień wcześniej był dopiero siódmy. Ten sezon był zresztą wyjątkowy Małysz sięgnął po Kryształową Kulę i to po raz drugi z rzędu.

Dokładnie pięć lat później czeski skoczek narciarski Jan Mazoch uległ ciężkiemu wypadkowi podczas zawodów Pucharu Świata właśnie w Zakopanem. Co ciekawe 15. miejsce, które mimo upadku zaliczono mu w Zakopanem, to jego najlepszy wynik w Pucharze Świata. Dziś jak informuje TVP Info mieszka w trzypiętrowym bloku, w małym, 11-tysięcznym miasteczku Frenstat pod Radhostem, kilkadziesiąt kilometrów od polskiej granicy. Pracuje jako elektromechanik.

Z kolei cztery lata temu do sukcesu Adama Małysza nawiązał Kamil Stoch. W nocnym konkursie na Wielkiej Krokwi był lepszy od Richarda Freitaga i Andreasa Koflera.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.