ISSN
Sportowa Historia

Walka z awanturnikami!

2015-09-08, 17:46   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/Ladyheart
8 września 1938 roku „Kurier Bydgoski” informował o  o bezwzględnej walce z awanturnikami boiskowymi Wydziału gier i dyscypliny ligi Polskiego Związku Piłki Nożnej.

„W ostatnich tygodniach wydarzają się coraz częściej awantury na boiskach w czasie rozgrywek o mistrzostwo ligi. Po za tym, po pewnym okresie gry przykładnej i fair pojawiają się liczne wypadki brutalnej i niesportowego zachowania się zarówno zawodników, jak i publiczności. Wydział gier i dyscypliny ligi Polskiego Związku Piłki Nożnej komunikuje, że pod żadnym warunkiem nie dopuści do wprowadzenia do gry instynktów dążących do unieszkodliwienia przeciwnika, awanturowania się na boiskach oraz podobnych przekroczeń, wypaczających piękno sportu piłkarskiego i zarażających do niego ludzi sportowo wyrobionych. Wydział gier i dyscypliny nie może również dopuścić do awanturowania się pewnej części publiczności na boiskach, ani też dzikich wybryków, jak rzucanie kamieni i próby sterroryzowania  sędziego i przeciwnika. Wydział gier i dyscypliny ligi będzie stosował najostrzejsze kary wobec dopuszczających się jakichkolwiek wykroczeń.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.