Wielka Wystawa Piłkarska dla szkół

2012-04-11, 10:48   A A A   drukuj  

Inicjatorzy akcji społecznej Grajmy w piłkę zapraszają szkoły do udziału w konkursie. Zwycięzcy będą mogli obejrzeć Wielką Wystawę Piłkarską w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz spotkać się ze znanymi i lubianymi ambasadorami akcji społecznej.

Ponieważ do piłkarskiego święta pozostało już zaledwie kilka tygodni, inicjatorzy akcji społecznej Grajmy w piłkę oraz organizatorzy Wielkiej Wystawy Piłkarskiej proponują małą rozgrzewkę przed piłkarskimi emocjami i zachęcają szkoły do udziału w specjalnym konkursie. 

Zasady udziału są niezwykle proste. Wystarczy nadesłać zgłoszenie wraz z krótkim uzasadnieniem – dlaczego to właśnie dana szkoła powinna zyskać tę niepowtarzalną szansę bezpłatnego udziału w warsztatach z ambasadorem Grajmy w piłkę i zwiedzania Wielkiej Wystawy Piłkarskiej. Wystarczy jedno zdanie – najbardziej piłkarskie klasy odwiedzą wystawę w Pałacu Kultury i Nauki już w kwietniu 2012!

W trakcie spotkania na dzieci czeka moc atrakcji, w tym spotkania ze znanymi i lubianymi ambasadorami Grajmy w piłkę, takimi jak dziennikarz Rafał Bryndal czy pisarz Grzegorz Kasdepke, którego książki znane są najmłodszym z kanonu lektur szkolnych. Wszyscy wspólnie obejrzą Wielką Wystawę Piłkarską i odkryją fascynujący świat futbolu. Na uczestników czekają też upominki, mini konkursy oraz zdjęcie pamiątkowe. 

Dlaczego warto obejrzeć Wielką Wystawę Piłkarską? Ekspozycję stanowi ponad 100 koszulek piłkarskich m.in. Franza Beckenbauera, Karla-Heinza Rummenigge, Christo Stoiczkowa, Juergena Klinsmanna, Alana Simonsena, Luisa Figo, legendy Realu Francisco Gento i wielu innych. Znajdują się tu także pamiątki udostępnione przez rodzinę Kazimierza Górskiego, trenera Jerzego Engela, buty piłkarskie i piłki z różnych epok, trofea, proporce meczowe i szaliki. Większość prezentowanych na Wielkiej Wystawie Piłkarskiej eksponatów pochodzi z kolekcji prywatnej jej komisarza, dziennikarza sportowego Stefana Szczepłka. Liczne pamiątki związane z piłką nożną na wystawę przekazał również PZPN.

Powrót | Źródło: STX JAMBOREE
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.