Złoto w kolarstwie torowym!

2014-10-17, 11:55   A A A   drukuj  

fot. Wikimedia Commons/Wei Yuet Wong
Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) została mistrzynią Europy w kolarstwie torowym, na torze w Baie-Mahault na Gwadelupie (Francja)

Eugenia Bujak przystąpiła do zmagań nieco z rozpędu, gdyż tego samego dnia startowała w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Dobra "rozgrzewka" sprawiła, że już na pierwszym okrążeniu zaatakowała i po dwóch rundach miała 8 punktów. Ostatecznie zgromadziła 21 "oczek", aż o 7 pokonując Kelly Druyts (Belgia) i Elenę Ceccini (Włochy). 

Druga z Polek, Edyta Jasińska (MKS Emdek Bydgoszcz) została sklasyfikowana na 25. miejscu.

Niewiele brakowało, by był to jej drugi medal tego dnia. Wraz z koleżankami - Edytą Jasińską, Natalią Rutkowską i Małgorzatą Wojtyrą - wygrały swój bieg półfinałowy z drugim najlepszym czasem i awansowały do finału B. W nim Jasińską zastąpiła młodziutka i utalentowana Łucja Pietrzak. W walce o brąz biało-czerwone musiały uznać wyższość Włoszek.

Bardzo blisko podium byli także polscy sprinterzy - Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki i Mateusz Lipa. W eliminacjach sprintu drużynowego wykręcili 3. czas i z nadziejami na medal przystąpili do "małego finału". O pół sekundy przegrali w nim z Rosją.

W pozostałych wyścigach Polaków Urszula Łoś i Katarzyna Kirschenstein zajęły 8. miejsce w kwalifikacjach sprintu drużynowego i na tej pozycji zostały ostatecznie sklasyfikowane. 7. w scratchu był Adrian Tekliński, a 13. Mateusz Nowak.
Powrót | źródło: PZKol
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.