Zwycięża ten, kto jest lepszy!

2015-09-03, 17:19   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/xandert
3 września 1946 roku „Dziennik Łódzki” przybliżał prace dziennikarzy sportowych oraz stawia odważnie sprawę o efektach przygotowań reprezentantów Polski do zawodów międzynarodowych.

„Dziennikarz wyjeżdżający za granicę z ekspedycją sportową, udającą się na jakieś wielkie międzynarodowe zawody ma przed sobą szereg bardzo poważnych zagadnień i obowiązków względem nie tylko kierownictwa danej ekspedycji, ale i czytelników, dla których będzie pisał sprawozdania. Nie pierwszy to raz znalazłem się za granicą ze sportowcami, którzy nosili na swoich kostiumach emblematy Orła Białego. Przyznam się, że całkowicie podzielam zdanie dyr. Czesława Forysia, który na konferencji prasowej odbytej na pokładzie „Victorii” wiozącego nas z Oslo do kraju, oświadczył, że nigdy nie widział tak źle zgranej drużyny jak ta, która właśnie startowała w mistrzostwach Europy. W naszej reprezentacji znaleźli się zawodnicy już w nieco „podżyłym” wieku, obok tych, którzy dopiero pierwszy raz wyjechali za granicę. Nie było chyba zbyt wielu optymistów, którzyby liczyli na to, ze mistrzem Europy w biegu na 3 km. z przeszkodami zostanie reprezentant Polski – Świniarski, startujący pierwszy raz w życiu w tej konkurencji. Nikt chyba nie spodziewał się, że Dzwonkowski w biegu na 5 km. pokona zawodników Skandynawji i zajmie jedno z pierwszych miejsc. Natomiast stawiano na Gieruttę, a my wszyscy liczyliśmy na pełne sukcesy Walasiewiczówny. Niestety stało się inaczej. Zawiódł Gierutto; fatalnie czująca się w tym okresie Stanisława Walasiewiczówna nie potrafiła odegrać poważniejszej roli w swoich konkurencjach. Pierwszy to bodaj raz w dziejach naszego sportu. Raz nareszcie trzeba w sposób szczery i bez żadnej obłudy powiedzieć sobie, że w chwili obecnej nie posiadamy ani jednego zawodnika na miarę europejską.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.