Czas na powtórkę z historii

2014-11-25, 09:10   A A A   drukuj   Piotr Stokłosa

fot. Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński
Jedna dziesiąta. Dokładnie tyle zabrakło polskim skoczkom, aby zdecydowanie lepiej rozpocząć sezon 2014/2015. Dziewiąte miejsce w drużynowym konkursie w Klingenthal i brak awansu do drugiej serii trzeba uznać za zawód, ale nie ma co na podstawie jednego występu wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Tym bardziej, że rok wcześniej Polacy w pierwszych konkursach spisywali się przeciętnie, a później osiągnęli znakomite rezultaty.

Wprawdzie przed rokiem w konkursie drużynowym w Klingenthal nasza drużyna skakała zdecydowanie lepiej, plasując się na czwartym miejscu, ale warto zaznaczyć, że startowali wtedy w najsilniejszym składzie. W minioną sobotę w konkursie udziału nie wziął lider polskiego zespołu – Kamil Stoch, co miało wpływ na kiepski wynik. Nawet jednak, gdyby podwójny mistrz olimpijski z Soczi w Klingenthal skakał, nie jest powiedziane, że osiągnąłby lepsze rezultaty. Na początku sezonu 2013/2014 spisywał się przeciętnie. W inauguracyjnych zawodach lepiej od niego skakali Piotr Żyła i Krzysztof Biegun, a w pierwszych czterech indywidualnych konkursach najwyższym miejscem Stocha była pozycja 10.

Co było później, wszyscy doskonale pamiętają: sześć pucharowych zwycięstw skoczka z Zębu i sześć kolejnych miejsc na podium Pucharu Świata dających zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, a do tego dwa złote medale olimpijskie. Reszta drużyny też spisywała się świetnie, czego potwierdzeniem czwórka Polaków w czołowej „25” końcowego rankingu. Jeśli dodać do tego drugie miejsce w konkursie drużynowym w Planicy, już na zakończenie niezwykle udanego sezonu, widać, że po tegorocznym występie w Klingenthal nie ma co rozdzierać szat. Jeśli Polacy w kolejnych konkursach będą notować stały postęp, można liczyć na to, że ponownie przez trenera Łukasza Kruczka zostali przygotowani na najważniejszy moment sezonu, czyli w tym roku mistrzostwa świata w Falun. Powtórka z rozrywki (czytaj: Soczi) mile widziana.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.