ISSN
Sportowa Historia

Florecistka-żołnierz

2013-04-17, 07:41   A A A   drukuj   Diana Skiba

Znana nam współcześnie szermierka wywodzi się z tradycyjnej sztuki używania białej broni w różnym celu. Stosowanie białej broni od wieków, począwszy od starożytności było najważniejszym sposobem walki. Dziś podczas walk zbrojnych stosuje się innych broni o czym z pewnością doskonale wie służąca w 3. Batalionie Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych florecistka Sylwia Gruchała.

Jedna z najbardziej utytułowanych polskich florecistek urodziła się 6 listopada 1981 roku w Gdyni. Pierwszym sportem uprawianym przez Sylwię Gruchałę była lekkoatletyka, którą trenowała w klasie sportowej. Po rozwiązaniu jej klasy zajęła się szermierką. Pierwszy medal jaki wywalczyła, w wieku 15 lat to brąz na Mistrzostwach Świata Kadetów w 1996 roku. Był to początek jej licznych sportowych sukcesów. Wielokrotnie sięgała po medale medale mistrzostw świata i europy drużynowo jak i indywidualnie. Bez wątpienia do jej największych sukcesów należą medale olimpijskie. Pierwszy zdobyła drużynowo na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Wówczas krążek jaki zawisł na szyi naszej florecistki był koloru srebrnego. Cztery lata później w Atenach podczas startu indywidualnego polska reprezentantka wywalczyła brązowy medal.

Sylwia Gruchała reprezentuje Wojskową Grupę Sportową Warszawy, startując w sportowych międzynarodowych zawodach wojskowych.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.