ISSN
Sportowa Historia

Historyczny wyczyn Sonika!

2015-01-17, 15:00   A A A   drukuj   Stanisław Popek

fot. Wikimedia Commons/Łukasz Zabierowski
Rafał Sonik dokonał historycznego sukcesu. Został pierwszym zawodnikiem z Polski, który wygrał najtrudniejszy rajd terenowy świata, jakim jest Rajd Dakar.

Sonik wyruszając na ostatni odcinek specjalny z Rosario do Buenos Aires miał prawie trzy godziny przewagi nad drugim zawodnikiem, a to sprawiło, że mógł na ostatnim odcinku jechać spokojnie kontrolując rywali.

Gdy okazało się, że etap zostanie skrócony z powodu ulewnych deszczów. Rafał Sonik zajmując 5. miejsce mógł się cieszyć z historycznego wyczynu. 

Rafał Sonik jest pierwszym Polakiem który stanął na podium Rajdu Dakar w 2009 roku, zajmując 3. miejsce. Osiągnięcie swoje powtórzył w 2013 roku. W roku 2014 mógł cieszyć się z drugiego miejsca, a w tym roku nie pozostało mu nic innego jak zwyciężyć w południowoamerykańskich zawodach.

Polak w klasyfikacji generalnej w kategorii quadów wyprzedził Argentyńczyka Jeremiasa Gonzaleza Ferioli oraz Boliwijczyka Waltera Nosiglia.
 

Komentarze

~Papkin ( 194.15.124.14 ) 2015-01-18 godz. 12:11

No i gość dopiął swego. Ciekawe ile go to kosztowało? Mój szacun Panie Rafale

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.