ISSN
Sportowa Historia

Odeszła Agata Karczmarek

2016-07-19, 17:37   A A A   drukuj   Michał Hasik

fot. Commons.wikimedia.org

Wczoraj w nocy, w wieku 53 lat, odeszła Agata Kaczmarek, rekordzistka Polski w skoku w dal. Od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą.

Swoją przygodę ze sportem zaczynała od gimnastyki. Na igrzyskach olimpijskich w Moskwie (1980) zajęła 7. miejsce w drużynowym czwórboju gimnastycznym. Później z powodzeniem uprawiała lekkoatletykę. Jej specjalnością był skok w dal. Trzykrotnie reprezentowała Polskę w tej konkurencji na olimpiadzie: Seul 1988 - 7. miejsce, Barcelona 1992 - 10. miejsce, Atlanta 1996 - 6. miejsce. Jej największym osiągnięciem był brązowy medal zdobyty na halowych mistrzostwach świata w Paryżu w 1997 roku. Kwalifikowała się do finałów dużych, międzynarodowych imprez: MŚ (8. miejsce w 1993 roku i 7. miejsce w 1995 roku) i ME (najlepszy wynik - 6.miejsce w 1994 roku). Trzykrotnie plasowała się w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu Track&Field News. Od ponad 28 lat dzierżyła rekord Polski na otwartym stadionie (6.97 m). Była wielokrotną mistrzynią kraju.

O jej rekordowym wyniku pisaliśmy w zeszłym roku: http://www.sportowahistoria.pl/wiadomosci/wydarzylo-sie--agata-kaczmarek-z-rekordem-polski-w-skoku-w-dal,2534.html

Rodzinie, przyjaciołom i znajomym redakcja portalu SportowaHistoria.PL składa wyrazy współczucia!

Powrót | źródło: Materiały własne
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.